Moral Motivasyon Etkinlikleri - Bakırköy Final Koleji

İçeriğe git
MORAL MOTİVASYON ETKİNLİKLERİ
Moral ve Motivasyon Etkinliklerimiz
Final Eğitim Kurumlarında öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu sağlamak amacıyla rehberlik servislerimizde görev yapan rehber öğretmenlerimiz, öğrencilere iç ve dış iletişimi sağlama yöntem ve biçimleri, iç motivasyonun kaynakları, verimli ders çalışma stratejileri, programlı çalışmanın önemi, doğru çalışma yöntemleri konulu seminerler ve sunumlar yaparak öğrencinin özgüvenini arttırmaya yönelik grup çalışmaları düzenler.
Final Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Üniversiteler Fuarı organizasyonuna öğrencilerin katılımı rehber öğretmenler tarafından sağlanır, bu bağlamda öğrenciye fuar sayesinde birçok üniversiteyle aynı anda aynı ortamda buluşma olanağı sağlandığı için öğrencinin hedefe odaklanması ve motivasyonun yükselmesi sağlanır.

Rehber öğretmenler tarafından uzman kişiler, üniversiteye Final Eğitim Kurumlarında hazırlanmış üniversite mezunları, iş yaşamındaki eski öğrencilerimiz ve halen öğrenciliği devam eden öğrenciler davet edilerek öğrencilerin uzak görünen hedefleri nasıl yakınlaştıracağı konuları netleştirilir.

Final Eğitim Kurumlarında rehberlik servislerimizde görev yapan rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını her daim yüksek tutmak amacıyla yaşanmış başarı öykülerinin aktörlerini davet ederek ve bu yolculukta neler yaşandığıyla ilgili ilk ağızdan deneyimlerin ve başarıların paylaşıldığı sıcak, samimi etkinlikler düzenlenerek öğrencilere moral sağlar.

Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin kendi hayatında önceden yaşadığı başarıları, deneyimleri gözden geçirmesi ve farkındalık yaratma çalışmaları yapması için grup içi etkinlikler düzenler.

Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi sinema, tiyatro, müze, müzik ve şiir dinletisi, film, belgesel gösterimi gibi etkinliklerle öğrencilerin negatif enerjilerini pozitif olarak biçimlendirir. Bunların seçiminde de eğlenirken öğrenme öğrenirken motivasyonun artması amaçlanır.
İçeriğe dön